Özellikle ev hanımlarının serberst çalışma şekliyle kazanç sağlamak için ilk tercihi olan doğrudan satış sistemi aynı şekilde öğrenci ve çalışanlar içinde ek gelir imkanı anlamına gelmektedir. Temsilci olmayı düşünenlerin en çok merak ettiği hususlardan biri temsilci olmak için ücret ödeniyor mu? sorusudur. Türkiye’de yerli ve yabancı (Avon, Oriflame, Dore, Amway, Hunca vs) marka hizmet vermekte olup, her birinin farklı uygulamaları bulunmaktadır. Bu sayfada 100’den fazla ülkede 6 milyondan fazla temsilci ile hizmet veren Avon’un uygulamasına bakacağız.

Üyelik Ücretsiz

Son Yıllarda Ücret Alınmıyor
Evet değerli arkadaşlar Avon temsilcisi olmak isteyenlerden 2014 yılından beri hiç bir ücret alınmadığını görüyoruz. Muhtemelen bundan böyle ücretsiz olarak devam edecek gibi görünüyor.

1-8 TL Ücret Alınıyordu
2014 Yılı öncesinde temsilci olmak isteyen arkadaşlardan her kampanya değişen rakamlarda ücret alınıyordu. En yüksek 8 TL en düşük 1 TL gibi bir ücretlendirme yapılıyordu.

Üyelik Ücreti İlk Siparişinizde Faturanıza Ekleniyor du
Ücretli olduğu dönemde insanlar bu ücreti nereye ödeyeceğini çok merak eder, bazen kendilerini kayıt yapan takım öncülerine vermek isterdi. Durum çok farklı olup, bu ücreti temsilciliğiniz onaylanıp, ilk siparişinizi verdiğinizde faturaya eklenir. Örnek 100 TL sipariş verdiniz 8 TL’de temsilci ücreti olduğunu kabul edersek siz ilk siparişiniz de 108 TL ödemeniz gerekirdi.

Sipariş Vermemeniz Halinde Üyelik Ücreti Ödemezsiniz
Denemek amaçlı temsilci oldunuz ama işler umduğunuz gitmedi ve hiç sipariş girişi yapmadınız. 3 Kampanya boyunca hiç sipariş girmemeniz halinde sistem sizi otomatik olarak iptal etmektedir. Bu tüm temsilciler için geçerli olup, yeni, eski ayrım yapmadan 3 kampanya sipariş vermediğinizde iptal edilir. Siz hiç sipariş vermediğiniz için temsilci ücreti ödemeniz gerekmez. Yani sonradan bir borç vs çıkmaz.

Tekrardan Temsilcisi Başvurusu Yapabilirsiniz
3 Kampanya boyunca sipariş verememek bir suç yada kusur olmayıp, bu durum Avon ile sizin aranızda herhangi bir soruna neden olmaz. Dilediğiniz zaman tekrar başvuru yaparak Avon Temsilcisi olabilirsiniz. Aşağıda yer alan bağlantıya tıkladığınızda başvuru yöntemleri ve avantajları, dezavantajları aktarılmaktadır. https://www.avontemsilci.gen.tr/nasil-olunur

37 Comments

Add a Comment
 1. Bende temsilcilik için başvurdum evet ama ben satmak istiyorum o
  Ama her ay satarım kendimde alırım da ben şunu anlamadım temsilci olanlar mı para veriyo ilk olarak nasıl başlıyorlar biraz bilgi verirseniz sevinirim bir de her ay illa belli bi miktarda mı alışveriş yapılıyor yoksa misal 10 liralıkda olsa olur mu? Malzemeler nasıl geliyor kargo ile geliyosa katçrgo parası her ay için veriyor muyuz?

 2. bende avona üye olmak istiyorum ama önce sadece katalog gönderebilir misinizi?

  1. Burcu: Müşteri hizmetlerini arayıp, katalog isteyiniz.

 3. merhaba bende temsilci olmak istiyorum ama birkç sorum var ben genel olarak ktlogdn kendim içinde bir şeyler alabilirim ama katolog bna gelirse ücretlimi geliyor ? ve 1 ay boyunca hiç birşey satın almazsam nolur?

  1. Yeşim: Her ay 1 katalog ücretsiz olarak gönderilir. Daha fazla lazımsa 5 tanesi 5 TL’ye alırsın. Her ay sipariş vermek zorunda değilsin.

 4. Yeşim yardımcı olabilirim istersen

 5. İyi günler siparişlerimizi Avon temsilciliğinden ya bayiliği neden
  Alıp ödemeyi oradan yapamıyor muyuz

  1. Meltem: Sorunuzu tam olarak anlayamadım. Lütfen daha detaylı bir şekilde yazar mısınız?

 6. Çok güzel bir siteniz var. Teşekkür ederiz.

  1. İzmir Tente: Çok teşekkür ederiz.

 7. bende üye olmak istiyorum siparişlerimiz kargoyla geliyomuş ne kadar ücret ödememiz gerekiyor kargoya

  1. Esra: 120TL altı siparişlerde kargo ücreti 12TL, 120TL-300TL arası siparişlerde kargo ücreti 1,75TL, 300TL ve üzeri siparişlerde kargo ücretsiz.
   İsterseniz sitemizde bulunan Temsilci başvuru formunu doldurabilirsiniz ve aynı gün içerisinde temsilci olup sipariş verebilirsiniz.

 8. Temsilci olarak basvuracam ama katalog icin herhangi bir kargo ucreti veriyor muyuz?

  1. Saniye: İlk kataloğu Satış Liderleri olarak ücretsiz yolluyoruz.

 9. Siparişler kargoyla geliyor muş peki kapıda ödemeniz var mi yoksa kredi kartı mi geciyor

  1. Saniye: Avon’da bir çok ödeme yöntemi bulunmaktadır. Ödeme 15 gün sonra olup ister ATM ister PTT’den veya isterseniz Avon sisteminden kredi kartı veya banka kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Ayrıca kapıda nakit ödeme yöntemi de bulunmaktadır.

 10. Gülsem: Üye olmak için ücret ödenmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018