Özellikle ev hanımlarının serberst çalışma şekliyle kazanç sağlamak için ilk tercihi olan doğrudan satış sistemi aynı şekilde öğrenci ve çalışanlar içinde ek gelir imkanı anlamına gelmektedir. Temsilci olmayı düşünenlerin en çok merak ettiği hususlardan biri temsilci olmak için ücret ödeniyor mu? sorusudur. Türkiye’de yerli ve yabancı (Avon, Oriflame, Dore, Amway, Hunca vs) marka hizmet vermekte olup, her birinin farklı uygulamaları bulunmaktadır. Bu sayfada 100’den fazla ülkede 6 milyondan fazla temsilci ile hizmet veren Avon’un uygulamasına bakacağız.

Üyelik Ücretsiz

Son Yıllarda Ücret Alınmıyor
Evet değerli arkadaşlar Avon temsilcisi olmak isteyenlerden 2014 yılından beri hiç bir ücret alınmadığını görüyoruz. Muhtemelen bundan böyle ücretsiz olarak devam edecek gibi görünüyor.

1-8 TL Ücret Alınıyordu
2014 Yılı öncesinde temsilci olmak isteyen arkadaşlardan her kampanya değişen rakamlarda ücret alınıyordu. En yüksek 8 TL en düşük 1 TL gibi bir ücretlendirme yapılıyordu.

Üyelik Ücreti İlk Siparişinizde Faturanıza Ekleniyor du
Ücretli olduğu dönemde insanlar bu ücreti nereye ödeyeceğini çok merak eder, bazen kendilerini kayıt yapan takım öncülerine vermek isterdi. Durum çok farklı olup, bu ücreti temsilciliğiniz onaylanıp, ilk siparişinizi verdiğinizde faturaya eklenir. Örnek 100 TL sipariş verdiniz 8 TL’de temsilci ücreti olduğunu kabul edersek siz ilk siparişiniz de 108 TL ödemeniz gerekirdi.

Sipariş Vermemeniz Halinde Üyelik Ücreti Ödemezsiniz
Denemek amaçlı temsilci oldunuz ama işler umduğunuz gitmedi ve hiç sipariş girişi yapmadınız. 3 Kampanya boyunca hiç sipariş girmemeniz halinde sistem sizi otomatik olarak iptal etmektedir. Bu tüm temsilciler için geçerli olup, yeni, eski ayrım yapmadan 3 kampanya sipariş vermediğinizde iptal edilir. Siz hiç sipariş vermediğiniz için temsilci ücreti ödemeniz gerekmez. Yani sonradan bir borç vs çıkmaz.

Tekrardan Temsilcisi Başvurusu Yapabilirsiniz
3 Kampanya boyunca sipariş verememek bir suç yada kusur olmayıp, bu durum Avon ile sizin aranızda herhangi bir soruna neden olmaz. Dilediğiniz zaman tekrar başvuru yaparak Avon Temsilcisi olabilirsiniz. Aşağıda yer alan bağlantıya tıkladığınızda başvuru yöntemleri ve avantajları, dezavantajları aktarılmaktadır. https://www.avontemsilci.gen.tr/nasil-olunur

29 Comments

Add a Comment
 1. cansu

  Temsilci olunca nasıl oluyor acaba?
  Sadece kendim alışveriş yapabilirmiyim.Ve her ay surekli bişeyler almak gerekirmi acaba?

  1. Yönetici

   Cansu: Bir çok insan kendi ürünlerini indirimli almak için temsilci olmaktadır. Her ay ürün almak, belirli bir limitte alma zorunluluğu yok, fakat 3 kampanya hiç birşey almazsanız sistem sizi iptal ediyor.

 2. ısmıgul

  arkadaslar avonda temsılcı olmak ısteyenler 0541 123 45 67 nolu tlfdan ulasın konusalm.avonda satıs lıderıyım

 3. Gökçe

  üyeliğim iptal olduktan sonra tekrar dönmeye karar verirsem yine üye olabilir miyim ???

  1. Yönetici

   Gökçe: Avon’la aranızda bir sorun yoksa borç vs gibi sorunsuz yeniden kayıt olabilirsiniz.

 4. neşe

  mrh bende temsilci olmak istiyorum, arkadaşlar aklıma takılan bir çok soruyu sormuşlar saolsunlar, ben bir de kredi kartı ile ödemelerin tek çekimmi taksitli olabiliyormu onu öğrenmek istiyorum. bir de satış lideri olmak nedir temsilcilikten farkları nelerdir onda da istedigimiz zaman bırakabilirmiyiz? cvplarsanız sevinirim teşekkürler…

  1. Yönetici

   Neşe: 150 TL ve üzeri anlaşmalı kredi kartlarına taksit yapılmaktadır. Fakat diğer meblağlar içinde belirli bir vade karşılığında taksit yapılıyor. Satış lideri ise takım öncüsü olup, sizde temsilci kaydı yaparak onların satışlarındanda belli bir miktar kazanç sağlama ve takım kurmadır.

 5. Gamze

  Merhaba;
  Ben temsilci olmak istiyorum fakat bazı korkularım var yardımcı olmanızı diliyorum.
  İlk olarak kredi kartı kullanmıyorum. ödemeleri size nasıl yapacağım?
  Bir başka olarakta her ay sınırlı bir limiti geçmek mi gerekiyor?
  Birde satış yapamadığımı var sayarsak üyeliğimi iptal edebiliyor muyum?
  Geri dönüşünüzü rica eder, iyi çalışmalar dilerim.

  1. Yönetici

   Gamze: Ödemeleri yapmak için kredi kartı şart olmayıp, banka ve PTT şubelerinden yapabilirsiniz. Her ay belli bir sipariş limiti olmayıp, fakat belli bir sipariş tutarının altında kaldığınızda 9,50 TL kargo ücreti ödersiniz. Temsilciliğinizi dilediğiniz an bir telefonla iptal edebilirsiniz.

 6. Yönetici

  Müzeyyen: Temsilciler için 2500 TL’ye kadar limitleri olup, Elit Club Üyeleri için limit daha yüksektir. bekleme muhtemelen yoğunluktan olmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

© 2018