Öncelikle işin temeline baktığınızda serbest çalışma olduğunu görürsünüz. Olaya bu kapsamda baktığınızda baskı altına alma, zorlama kesinlikle kabul edilemez. O nedenle her ay sipariş verme, şu paketi alma, şu kadar sipariş verme gibi kurallar o firmanın baskıcı olduğunu göstermektedir. Bu şekilde çalışan hiç bir marka gelecek adına başarılı olması mümkün değildir.

Aylık Sipariş Girişi

Avon temsicisi her ay sipariş vermek zorunda mı?
Cevap kesinlikle hayır olup, hiç bir şekilde kimse sizi her ay, her kampanya sipariş vermeye zorlayamaz. Tabii ki bu durumda herhangi bir kazanç elde etme imkanınız olmayacaktır.

Çalışma sistemini siz kendiniz belirlersiniz
Gönüllü olarak yapılan bir iş olması nedeniyle bazı arkadaşlar ilk etapta firmayı ve çalışma sistemini tanımak için üye olmaktadır. Bu şekilde olaya yaklaştığımızda her zaman beklentimizi karşılamayabilir. O nedenle temsilci olan arkadaşımız herhangi bir sipariş vermeden temsilciliğine son verebilir yada 3 kampanya boyunca devam edebilir.

3 Kampanya sonunda temsilciliğiniz iptal edilir!
Her ay sipariş vermek zorunda değilsiniz fakat firmada aktif olmayan insanlarla vakit kaybetmemek için bir plan geliştirmiş ve diyor ki 3 kampanya boyunca hiç bir sipariş vermemen halinde kusura bakma ama temsilciliğine son vermek zorundayım. Yani bu şekilde sadece 3 kampanya boyunca Avon temsilcisi olarak kalabilirsiniz.

Tekrardan başvuru yapabilirsiniz
3 Kampanya boyunca sipariş vermediği için sistem tarafından üyeliği iptal edilen arkadaşlar diledikleri zaman tekrardan temsilci olabilirler. Bunun için yeniden başvuru yapmaları gerekmektedir. Daha önceki sürecinde herhangi bir ödenmemiş borç, fatura vs yoksa tekrardan kabul edilir.

1 Katalog Alsanız Bile Yeter
Temsilci olarak kalmak istiyorum ama siparişte bulamıyorum derseniz burada şöyle bir çözüm sunabilirim. 3 Kampanyada bir en azından sadece bir katalog bile alsanız 3 kampanya daha uzatmış olursunuz. Yani bu durum faturasız hatlarda 3 ay boyunca yükleme yapmayınca aramalara kapanması gibidir.

Kargo Ücretini Unutmayın
Yukarıda sunduğum seçenek pratik olmasına karşın biraz masraflı olacaktır. Çünkü bir katalog aldığınızda sadece 1,90 TL ödersiniz fakat sipariş tutarınız 110 TL altında kalması nedeniyle 10 TL kargo ücreti ödemeniz gerektiğini aklınızdan çıkarmayın .

Evet arkadaşlar durum bu şekilde olup, seçim tamamen size bırakılmıştır. Bu hususta merak ettiğiniz farklı konular varsa aşağıda yer alan yorum formundan sorunuzu iletebilirsiniz.

4 Comments

Add a Comment
 1. Duygu

  Atmden odeme yapmak istedigimde musteri numaram kullanima kapali olarsk gorunuyor ne yapmam lazim?

  1. Yönetici

   Duygu: 3 Kampanya boyunca sipariş vermemeniz halinde temsilciliğiniz ve temsilci numaranız iptal edilir. Bu durumda müşteri hizmetleri ile görüşmelisiniz.

 2. Avon temsilcisiyim

  Siparisimde stok yok ve stok oldugunda gonder secengi var bu secenegi tiklarsam stok oldugunda ayni fiyattan mi gelecek bana

  1. Yönetici

   Tabii ki efendim almak istediğiniz ürün stoklara girmesi halinde almak istediğiniz fiyattan gönderilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

© 2018 Frontier Theme