Her kampanya sipariş vermek zorunda mıyım?

Dünyada 130 ülkede satışı yapılan Avon ürünleri, Türkiye’de 20 yılı aşkın bir süredir faaliyetini göstermektedir. Ürünler, doğrudan satış yöntemi dediğimiz yani mağaza ve satış noktası olmadan temsilciler aracılığıyla katalog üzerinden satışı yapılarak son kullanıcı olan müşterilere ulaşmaktadır. En etkili satış yöntemidir. Hem temsilcilere kazandırıyor hem de ürünler her yere ulaşabiliyor. Temsilci olmak çok kolay olmak ile beraber çoğu kişinin aklına gelen ve temsilci olmaktan korkmasını sağlayan sorular acaba temsilci olursam her kampanya ürün satmak veya almak zorunda kalır mıyım, satış yapamazsam ne olur, ürün satamadığımda bir yükümlülük altına girer miyim, temsilciliğim iptal olur mu gibi sorularınızın yanıtını bu yazımda bulacaksınız.

Avon’da Her Kampanya Sipariş Vermek Zorunda Değilsiniz!

Evet arkadaşlar başlıktan da anlaşıldığı üzere temsilci olduğunuzda her kampanyada satış yapmak zorunda değilsiniz. Hiç sipariş vermezsem ne olur ve hediyelerden nasıl faydalanabilirim derseniz yazımı okumaya devam edin.

Avon temsilcisi her ay sipariş vermek zorunda mı?

Hediye İçin Bir Sonraki Kampanyayı Unutmayın!

Temsilciler Avon kataloğunda bulunan ürünlerin satışını yaparak hem gelir elde eder hem de birbirinden güzel hediyeler kazanır. Hediyeleri kim sevmez ki? Çekiliş ve kura ile değil yapmış olduğunuz satıştan kazanıyorsunuz. Bu hediyeleri ister kendinize isterseniz satışınızı arttırmak için müşterilerinize hediye ederek müşterilerinizi memnun edip daha fazla ürün almalarını sağlayabilirsiniz. Unutmayın her kampanyada farklı hediyeler sizi bekliyor. Yeni temsilcilerin hediye hakkına sahip olmaları için 130TL-225TL arasında sipariş vermeleri yeterlidir. Hediyelerinizi hemen beklemeyin. Hediye almaya hak kazandığınızda bir sonraki kampanyada hediyeleriniz gönderilir, bu yüzden hediyelerim gelmedi diye endişe etmeyin. Örnek verecek olursam Şubat ayı kampanyasında kazandığınız hediye Mart ayı kampanyasındaki vereceğiniz sipariş (limiti önemli değil) ile birlikte gönderilir. Mart ayında sipariş vermemeniz durumunda alacağınız hediye iptal olacaktır.

3 Kampanya Sipariş Vermediğinizde Temsilciliğiniz İptal Olur!

Daha öncede belirttiğim gibi niyetiniz gelir elde etmek ve hediyelere sahip olmak değil ise her kampanyada sipariş verme zorunluluğunuz yok. Fakat 3 kampanya boyunca hiç ürün almadığınızda veya satış yapmadığınızda ister yeni temsilci ister eski temsilci olun başarılı veya başarısız hiç farketmez temsilciliğiniz sistem tarafından iptal edilir. Bu durumda ne olur tekrar temsilci olamaz mıyım derseniz tabii ki olabilirsiniz yeniden temsilci başvurusu yapmanız gerekir.

3 Kampanya Ne Kadar Sürer?

Çoğu kişi tarafından 3 kampanya 3 ay gibi algılanmaktadır. Bu yanlıştır. Çünkü kimi 30 gün sürerken kimi kampanya 3 hafta sürebiliyor, buna dikkat etmek gerekir. Bu yüzden katalog üzerinde yazan tarihlere dikkat etmek gerekiyor. 3 Kampanya 2,5 ay – 3 ay arası sürebilmektedir.

Temsilcilik İptal Olmaması İçin Ne Yapmalı?

Ek iş arayanlar denemek için ve çevresine güvenerek bu işe başlarlar. Bu konuda deneyimleri olmadığından ve çevrelerine de ürün satamadığında hevesleri kaçar. Sitemiz de bulunan Avon Temsilcileri Nasıl ve Ne Kadar Kazanır başlıklı yazımızdaki satış yöntemleri ve tavsiyelerimizi okuyun hem çevrenize hem de diğer yöntemlerle nasıl satış yapabilirsiniz veya satışlarınızı nasıl arttırabilirsiniz öğrenin çok fayda sağlayacaksınız. Günümüz şartlarında satış yapmak özellikle kozmetik sektöründe oldukça kolay. Temsilciliğinizin iptal olmaması için 3 kampanya boyunca satış yapamasanızda en az bir ürün satın alın.

Sipariş Limiti Var mı?

En çok merak edilen sorulardan birisi de Avon’a sipariş verirken bir limit var mı? Bu konuya da hemen açıklık getireyim. Hayır, bir limii bulunmamaktadır. Tek bir ürün bile alabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta kargo ücretidir. Kargo ücreti normalin biraz üzerindedir. Bunun için ücretsiz kargo limitlerini inceleyin ve vereceğiniz sipariş bu limite ulaşamıyorsa arkadaşlarınızın, akrabalarınızın, tanıdıklarınızın bir ihtiyacı olup olmadığını sorun siparişlerinizi öyle verin ki kargonuz ücretsiz olarak gönderilsin.

10 TL Kargo Ücreti Ödemek Zorunda Kalabilirsiniz

Temsilciliğinizin iptal olmaması için 3 kampanya boyunca bir sipariş girmeniz yeterli demiştim bu bir katalog da olabilir. Katalog fiyatı 1,99TL’dir ve kargo ücreti de 10,00TL dir toplamda 11,99TL ödersiniz. Bir katalog için yüksek bir kargo ücreti. Ücretsiz kargo için 300TL satış yapmanız gerekmektedir. Veya daha az kargo ücretine razıyım derseniz 100TL-300TL arası olan satışlarınızda 1TL kargo ücreti ödersiniz. Seçim sizin.

Bizim aklımıza gelen sorulara yanıt verdik. Sizin aklınıza gelen ve bu yazıda cevabını bulamadıysanız lütfen yorum kısmından sormaya çekinmeyin. En kısa sürede sorunuz yanıtlanacaktır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

© 2018 Frontier Theme