Temsilci Başvurusu  Sipariş Girişi

Özellikle ev hanımlarının en çok tercihi haline gelen doğrudan satış yapan firmalar ile çalışarak kazanç sağlamaktır. Çalışan insanlar içinde ek kazanç anlamına gelen bu durum daha çok kozmetik alanında karşımıza çıkmaktadır. Ürünlerini doğrudan satış yöntemi ile müşterilerine ulaştıran markalardan biride Avon olup, 130 yıldır bu şekilde hizmet vermektedir. 1886 Yılında ABD’de kurulan firma 1993 yılında ise Türkiye’de hizmet vermeye başlamıştır. Kazan, kazandır mantığına dayalı olarak çalışmaktadır. Sizde kazanmak isterseniz eğer herhangi bir masraf etmeden Avon Temsilcisi olabilir, kendinizi test edebilirsiniz.

Gerekli Şartlar

Avon Temsilcisi Nasıl Olunur?
Öncelikle ilk ve tek şart 18 yaş ve üzeri olmaktır. Bu şarta uyan herkes bu fırsatları yaşayabilir. Bunun için yapılması gereken ilk işlem kayıt (başvuru) yapmaktır. Başvuru için iki farklı uygulama olup, (İnternet üzerinden Online ve Takım Öncüsü Vasıtası ile Kağıt Form Doldurarak) ikisi arasında ciddi uygulama farkları bulunmaktadır. Bir çok insan bu farkları bilmediği için daha sonra mağdur olabilmektedir.

Tüm İmkanlardan Yararlanmak İçin Takım Öncüsü İle Başvurun
Evet arkadaşlar bundan 2 yıl öncesine kadar tek başvuru sistemi eski adı takım öncüsü olan şimdilerde ise Satış Lideri olarak tabir edilen görevliler vasıtası ile yapılıyordu 2014 yılında ise Online başvuru sistemi ile alternatif bir yöntem getirilmiş oldu. Bizim size tavsiyemiz ise her zaman başvurunuzu Takım Öncüsü ile yapmanız olacaktır. Yüz yüze yapılan bu uygulamada kağıt form doldurup imzalamanız gerekir. Eskiden Nüfus cüzdanı fotokopisi ve fatura istenirdi şimdi bunlara gerek kalmıyor. Sadece başvuru formu doldurup, imzalamanız yeterlidir.

Online Üye Olduğunuzda İmkanlar Kısıtlı Olur
Yukarıdaki yöntem 3-7 gün arasında tamamlanırken 2014 yılında uygulanmaya başlayan İnternet üzerinden (www.avon.com.tr) başvuruları ise Online form doldurarak daha hızlı ve kolay olmaktadır. Fakat üzülerek söylemeliyim ki imkanları oldukça kısıtlı ve zorlayıcıdır. Dilerseniz kısıtlı olan özelliklere bir bakalım, ikisi arasında ne gibi farklar bulunuyor.

Ödemeyi Anında (Kredi Kartı) İle Yapmanız Gerekir
Doğrudan satış yöntemi ile hizmet veren firmaların en güzel yönü aldığınız ürünlerin ödemesini 15 ile 30 gün içerisinde yapmanızdır. Yani müşterilerin istediği ürünleri herhangi bir ücret ödemeden temin eder, ürünleri müşteriye teslim edip paranızı alırsınız. Aldığınız paradan kendi kazancınızı alarak geri kalan kısmı son ödeme tarihine kadar belirlenen ödeme yöntemleri ile ödersiniz. Fakat online başvuru yaptığınızda böyle bir şey mümkün değildir. Şöyle düşünün bir İnternet sitesinden alışveriş yaparken ürünleri sepete eklersiniz. Sonunda ödeme sayfasına geçip, kredi kartı ile ödeme yaptığınızda siparişiniz işleme alınır. Aynı durum online üye olan temsilciler için geçerli olup, bir çok arkadaşımızı bu durum hayal kırıklığına uğratmaktadır.

Katalog Elde Edemezsiniz (Sipariş Vermeniz Gerekir)
Dezavantajlardan biride en önemli satış aracınız olan kataloğun olmayışı olacaktır. Çünkü online temsilci olan arkadaşlar ilk katalogları ilk siparişleri ile birlikte gönderilmektedir. Oysaki takım öncüsü ile başvuru yapmaları halinde görevli arkadaşımız temsilci adayına katalog, panorama dergisi ve bazı arkadaşlar kendilerinden fedakarlık yaparak numune ve normal ürünlerden hediye etmektedir.

Hata İle Yaptıysanız Müşteri Hizmetlerini Arayın (Düzelttirin)
Her gün bu yönde bir çok şikayet gelmektedir. Hata ile online üye olan arkadaşlar için telafisi mümkün olup, bunun için yapmanız gereken tek şey Avon müşteri hizmetleri merkezini hafta içi 08:00 ile 20:00 saatleri arasında arayarak telefondaki görevliye normal temsilci başvurusu yapmak istediğinizi belirtmelisiniz. Bu aşamadan sonra size bir takım öncüsü yönlendirilecek olup, kağıt formu doldurmanız ve imzalamanız gerekmektedir.

Takım Öncüsünü Nasıl Bulacağım?
Kayıt olmak için gerekli görevliye İnternet üzerinden oldukça kolay olup, çünkü bu işi yapan yüzlerce binlerce arkadaş bulunmaktadır. Dilerseniz sizde takım öncüsü olarak ekstra kazanç elde edebilirsiniz. Çevrenizde yada İnternet üzerinden herhangi bir görevliye ulaşamıyorsanız sorun yok aşağıda yer alan bağlantıya tıkladığınızda https://kozmetik.avon.com.tr/temsilcibilgi (Avon Resmi İnternet sitesinden) başvuru yaptığınızda size en yakın görevli yönlendirilmektedir.

Sizlere başarılar diliyor, merak ettiğiniz konularda sorularınızı bekliyoruz.

*