Avon İade

Bir önceki duyurumuzda kargo ücretlerinde yapılan değişikliği aktarmıştık. 2013 yılından alınan kararlardan biriside temilciler için geçerli olan avon iade kurallarında yapılmıştır. Eski kurallara göre 3 kampanya olan iade süreci alınan yeni kararla 40 gün olarak belirlenmiştir. Lütfen dikkat 40 iş günü değil 40 gün yanı hafta sonu resmi tatillerde dahil olmak üzere bunu mutlaka dikkate almalısınız.

Avon İade Nasıl Yapılır

Burada bahsedeceklerim sadece avon temsilci ve takım öncüleri için geçerlidir. Çünkü bireysel kullanıcıları avon web sitesi üzerinden direkt olarak ürün alamazlar. Temsilci ve takım öncüsü vasıtası ile temin edebilirler. Bu kapsamda beğenmedikleri, memnun kalmadıkları yada herhangi bir nedenden dolayu iade etmek istedikleri ürünleri satın aldıkları avon temsilcisi yada takım öncülerine ileterek iade edip ücretini alabilirler.

avon iade İade Süresinde Değişiklik Yapılmıştır

İade Süresi 40 Gün
2013 Yılında uygulamaya konan yeni avon iade süresi ürün faturalanmasına müteakip 40 gün içerisinde iade edebileceğinizi belirtmektedir. Eskiden 3 kampanya olan süre kısaltılmıştır.

Avon İade Formu Doldurma
Siparişlerinizle birlikte koli içerisinde gelen faturayı mutlaka saklamalısınız. Çünkü sadece fatura olmakla kalmayıp aynı zamanda iade formu olarakta kullanılmaktadır. 2013 yılında yeni fatura sistemine geçen avon her yaprakta 2 nüsha haline getirilmiştir. Ortada bulunan cırt cırtlardan keserek iade etmek istediğiniz ürünlerin karşısında yer alan iade kutucuğunu işaretlemeli hemen yanında bulunan adet, fiyat, ve neden iade edildiği formun alt kısmında belirtilen başlıklardan size uygun olanı yazmalısınız.

Avon İade için İmza Unutmayın
yukardaki işlemleri yapmanıza müteakip formun alt kısmında temsilci adının hemen altına imza atmalısınız. Aksi halde iadeleriniz işleme alınmayarak size geri dönecektir.

Avon Geri Ödeme
İade ettiğiniz ürünlerin firmaya ulaşıp işleme alınması 3-7 gün arası sürmektedir. Onaylanan iadelerin ödemesi ile borcunuz varsa borcunuzdan düşülmekte yoksa size +bakiye sağlanmaktadır. Örnek 100 TL iade gönderdiniz ama avon’a hiç borcunuz yok bu durumda 100 TL alışveriş yaparak o ürünler için hiç bir ödeme yapmazsınız. Çünkü firma size 100 TL borçlu idi bu şekilde gerçekleşmektedir.

İade Edilen Ürünler
Ürün açılmış, kullanılmış (Yarıya, yada bitme noktasına kadar değil icon smile İade Süresinde Değişiklik Yapılmıştır tabiki) paket yırtılmış, deforme olmuş, kırılmış vs olarak iade edilebilir. Onaylanmasa bile ürünler yine bir koli ile size nedenleri ile geri iade edilmektedir.

Avon iade konularında sorularınızı aşağıdaki yorum formundan iletebilirsiniz.

İade Süresinde Değişiklik Yapılmıştır için 90 yorum yapılmış


Yönetici
22 Eylül 2014

Yeşim: Evet tüm koliyi iade ettiğinizde 9,5 TL kargo ücreti ödersiniz. 0212 473 11 11 nolu telefona hukuksuzluk yapan takım öncüsünü bildiriniz.

Yönetici
22 Eylül 2014

Burhan: Avon ürünleri 30 gün içerisinde sorunsuz şekilde iade edilebilir.

Yönetici
22 Eylül 2014

Yeşim: Sipariş ile gelen faturada iade kısmını doldurup Yurtiçi kargo ile geri gönderebilirsiniz.

yeşim
22 Eylül 2014

bi müşteri 60 tl lik sipariş verdi sonrada vazgecti ben nasıl iade edcem bunun karıma etkisi ne olur

burhan
08 Eylül 2014

bir avon temsilcisinden 750 tl lik ürün aldım ama ücretini ödeyemiyorum temsilciye ürünleri iade etmesini söyledim temsilci ürünleri avona iade edebilirmi temsilci için sıkıntı olmasını istemiyorum

yeşim
03 Eylül 2014

merhabalar takım oncusu benim adıma siparıs vermıs ve bende bunları ıstemıyorum geri iaade etmek istiyorum hepsini. kargo ücreti öder miyim ? acıl cevap verirseniz sevinirim lütfen

Yönetici
26 Ağustos 2014

Zübeyde: tek ürün iade ettiğinizde kargo ücreti ödemezsiniz.

ZÜBEYDE
25 Ağustos 2014

230 tl lik faturalık siparişim var çanta müşt. beklentisini karşılamadı geri iadem edicem izdeden dolayı kargo ücreti ödeyecek miyim?

Yönetici
21 Temmuz 2014

Çağla: iade işlemi onaylanınca Avon iade edilen ücreti faturadan düşer

Yönetici
21 Temmuz 2014

Yasemin: 3 gün içerisinde işlem yapılır.

Yönetici
21 Temmuz 2014

Ayşegül: Bir şey yapmanıza gerek yok geri size iade ederler.

Ayşegül
19 Temmuz 2014

Çok acil ..
Bugün Avon iadesi gönderdim ancak dalgınlığıma geldi ve faturayı eklemedim ne yapmam gerek acaba ?

yasemin
17 Temmuz 2014

iadelerle ilgili cevab nezaman verilir

çağla
11 Temmuz 2014

iade yaptığım ürünlerin faturadan nasıl fiyatı eksilir ?

Yönetici
07 Temmuz 2014

Yasemin: Avon ürünleri, açılmış ve kullanılmış olsa bile sorunsuzca iade edilir. Bazen açıp, deneyip memnun kalmadığımız anlar olur. Boşuna para vermek yerine iade edebiliriz. Avon’un güzelliklerinden biride burada karşımıza çıkıyor.

yasemin
07 Temmuz 2014

Rimel alıp ambalajlarını açmışlar şimde iaede getirdiler beğenmeyip kullanmamışlar onlarıda iaede hakkım var mı

yasemin
07 Temmuz 2014

Teşekkür ederim bilgilendirme için

Yönetici
07 Temmuz 2014

Yasemin: temsilciniz kimse yalan söylüyor. Öyle bir zorunluluk yok, 40 gün geçmediyse koşulsuz bir şekilde iade edebilirsiniz. Yinede sorun çıkarmaya devam ederse 0212 473 11 11 nolu telefondan Avon müşteri hizmetlerine bilgi verin gereğini yapsınlar.

yasemin
07 Temmuz 2014

İaede ürünlerim var temsilcim önce parayı yatırmam gerektiğini ve sonra sipariş vermemi o gelecek olan siparişte iade edebileceğimi söylüyor ürünler elimde kaldı sipariş verip şimdide almadılar benim bütün meblayı ödemem zor bilgilendirirseniz memnun olurum iade için de sürem az kaldı

Yönetici
05 Temmuz 2014

Hatice: kimse size ulaşmaz! temsilci iseniz kendiniz değilseniz, aldığınız kişi 40 gün içerisinde iade edebilir, yada yenisi işe değiştirilmesini isteyebilir.

Avon Temsilcileri