Avon İade

Bir önceki duyurumuzda kargo ücretlerinde yapılan değişikliği aktarmıştık. 2013 yılından alınan kararlardan biriside temilciler için geçerli olan avon iade kurallarında yapılmıştır. Eski kurallara göre 3 kampanya olan iade süreci alınan yeni kararla 40 gün olarak belirlenmiştir. Lütfen dikkat 40 iş günü değil 40 gün yanı hafta sonu resmi tatillerde dahil olmak üzere bunu mutlaka dikkate almalısınız.

Avon İade Nasıl Yapılır

Burada bahsedeceklerim sadece avon temsilci ve takım öncüleri için geçerlidir. Çünkü bireysel kullanıcıları avon web sitesi üzerinden direkt olarak ürün alamazlar. Temsilci ve takım öncüsü vasıtası ile temin edebilirler. Bu kapsamda beğenmedikleri, memnun kalmadıkları yada herhangi bir nedenden dolayu iade etmek istedikleri ürünleri satın aldıkları avon temsilcisi yada takım öncülerine ileterek iade edip ücretini alabilirler.

avon iade İade Süresinde Değişiklik Yapılmıştır

İade Süresi 40 Gün
2013 Yılında uygulamaya konan yeni avon iade süresi ürün faturalanmasına müteakip 40 gün içerisinde iade edebileceğinizi belirtmektedir. Eskiden 3 kampanya olan süre kısaltılmıştır.

Avon İade Formu Doldurma
Siparişlerinizle birlikte koli içerisinde gelen faturayı mutlaka saklamalısınız. Çünkü sadece fatura olmakla kalmayıp aynı zamanda iade formu olarakta kullanılmaktadır. 2013 yılında yeni fatura sistemine geçen avon her yaprakta 2 nüsha haline getirilmiştir. Ortada bulunan cırt cırtlardan keserek iade etmek istediğiniz ürünlerin karşısında yer alan iade kutucuğunu işaretlemeli hemen yanında bulunan adet, fiyat, ve neden iade edildiği formun alt kısmında belirtilen başlıklardan size uygun olanı yazmalısınız.

Avon İade için İmza Unutmayın
yukardaki işlemleri yapmanıza müteakip formun alt kısmında temsilci adının hemen altına imza atmalısınız. Aksi halde iadeleriniz işleme alınmayarak size geri dönecektir.

Avon Geri Ödeme
İade ettiğiniz ürünlerin firmaya ulaşıp işleme alınması 3-7 gün arası sürmektedir. Onaylanan iadelerin ödemesi ile borcunuz varsa borcunuzdan düşülmekte yoksa size +bakiye sağlanmaktadır. Örnek 100 TL iade gönderdiniz ama avon’a hiç borcunuz yok bu durumda 100 TL alışveriş yaparak o ürünler için hiç bir ödeme yapmazsınız. Çünkü firma size 100 TL borçlu idi bu şekilde gerçekleşmektedir.

İade Edilen Ürünler
Ürün açılmış, kullanılmış (Yarıya, yada bitme noktasına kadar değil icon smile İade Süresinde Değişiklik Yapılmıştır tabiki) paket yırtılmış, deforme olmuş, kırılmış vs olarak iade edilebilir. Onaylanmasa bile ürünler yine bir koli ile size nedenleri ile geri iade edilmektedir.

Avon iade konularında sorularınızı aşağıdaki yorum formundan iletebilirsiniz.


   Paylaş

İade Süresinde Değişiklik Yapılmıştır için 101 yorum yapılmış


Yönetici
26 Kasım 2014

Yasemin: 30 gün içinde koşulsuz iade edebilirsiniz. Temsilci bu sürede geri almak zorundadır.

Yönetici
26 Kasım 2014

Buse: sadece şifrenizi bilmek yetmez temsilci numaranızıda bilmeleri gerekir. Zor şifre ile değiştirin.

Yönetici
26 Kasım 2014

Ayşe: O nedenle kimseye bağlı olmadan kendiniz temsilci olup, tüm işlemleri kendiniz yapmalısınız.

Yönetici
26 Kasım 2014

Elif: Konu ile alakalı olarak 0212 473 11 11 nolu telefonu arayınız.

Yönetici
26 Kasım 2014

Ebru: Kolide farklı ürün yoksa tüm koliyi iade etmiş olursunuz. Bu durumda 9,50 TL kargo ücreti ödemeniz gerekir. Fakat hatalı ürün gelmesi nedeniyle ücret alınmaması gerekir.

ebru
12 Kasım 2014

Avondan ruj siparisi verdim ruj alana fircasi indirimliydi. Benim siparis verdigim ruj degilde baska bir ruj geldi ben bu ikisini iade etmek istiyorum kargo bedeli öder miyim ?

Elif
07 Kasım 2014

108TL lik bir gecikmiş faturam vardı. Kredi kartım ile ödedim aynı gün otomatik ödeme talimatım olduğu için 108TL de hesabımdan çekildi bu para bana iade edilir mi? Edilirsede nasıl edilir yada diğer faturamdan mı düşülür?

ayşe
30 Ekim 2014

bu arada yurt içi yerine farklı bi kargoyla çalışın lütfen. yurt içi kargo şubeleri çok uzak bize ve gitmekte güçlğk çekiyoruz…

ayşe
30 Ekim 2014

temsilcim bana 100 tl lik paketten sipariş verdi geri iade edebilirsin satamazsan dedi ve bn satamadım fakat temsilcime ulaşamıyorum arıyorum ya kapalı ya meşgul mesaj attım dönmedi biri bnmle ilgilensin lütfen. nasl iade ederim bilmiyorumda…

Buse
18 Ekim 2014

Benim adıma şifremi bilmeden kimse sipariş veremez değil mi ?

yasemin
13 Ekim 2014

Ben siparis verdim temmuzda ama ürünü geri vermek istiyorum temsilci almadı şimdi ise parayi istiyor geri vereceğim memnun değilim

Yönetici
22 Eylül 2014

Yeşim: Evet tüm koliyi iade ettiğinizde 9,5 TL kargo ücreti ödersiniz. 0212 473 11 11 nolu telefona hukuksuzluk yapan takım öncüsünü bildiriniz.

Yönetici
22 Eylül 2014

Burhan: Avon ürünleri 30 gün içerisinde sorunsuz şekilde iade edilebilir.

Yönetici
22 Eylül 2014

Yeşim: Sipariş ile gelen faturada iade kısmını doldurup Yurtiçi kargo ile geri gönderebilirsiniz.

yeşim
22 Eylül 2014

bi müşteri 60 tl lik sipariş verdi sonrada vazgecti ben nasıl iade edcem bunun karıma etkisi ne olur

burhan
08 Eylül 2014

bir avon temsilcisinden 750 tl lik ürün aldım ama ücretini ödeyemiyorum temsilciye ürünleri iade etmesini söyledim temsilci ürünleri avona iade edebilirmi temsilci için sıkıntı olmasını istemiyorum

yeşim
03 Eylül 2014

merhabalar takım oncusu benim adıma siparıs vermıs ve bende bunları ıstemıyorum geri iaade etmek istiyorum hepsini. kargo ücreti öder miyim ? acıl cevap verirseniz sevinirim lütfen

Yönetici
26 Ağustos 2014

Zübeyde: tek ürün iade ettiğinizde kargo ücreti ödemezsiniz.

ZÜBEYDE
25 Ağustos 2014

230 tl lik faturalık siparişim var çanta müşt. beklentisini karşılamadı geri iadem edicem izdeden dolayı kargo ücreti ödeyecek miyim?

Yönetici
21 Temmuz 2014

Çağla: iade işlemi onaylanınca Avon iade edilen ücreti faturadan düşer

Avon Temsilcileri