Avon Club

Türkiye ve düünyanın en büyük kozmetik ve parfüm markası Avon 2013 yılı itibari bir çok yeniliğe imza atmıştır. Bunlardan biriside daha fazla ayrıcalığın sunulduğu Avon Club üyeliği ile hayatımıza girmiştir. Temsilciler için büyük bir önem taşıyan bu yeni uygulamayı dilerseniz tanıyalım sonrasında soru ve merak ettiklerinize yanıt vereceğiz.

Avon Club Nedir?
Başarılı olmak isteyenler için yeni bir üyelik sistemi diyebiliriz. Bu sisteme dahil olan temsilci ve takım öncüleri panoramada yer alan hediyelerle sınırlı kalmayıp yüzlerce hediye içinden seçim imkanına sahip olabildiği yeni bir uygulamadır.

Avon Club Üyesi Nasıl Olunur?
Tüm temsilcilere açık olan bu uygulama için herhangi bir kayıt yada başvuru yapmanız gerekmez. Yıllık satış miktarınıza göre belirlenen seviyeler ile en az 1300 TL satış yapmanız gerekmektedir. 2014 yılında yeniden yapılan düzenleme ile kendi içerisinde kategorize edilen Avon Club ve Elite Club şeklinde ayrılmış olup, aralarında ciddi avanta ve ayrımlar bulunmaktadır. Dilerseniz hemen grupları ve avantajlarını innceleyelim.

Avon Club: Bu gruba girmenin ilk aşaması olup, yıllık satışını 1300 ile 5000 TL arası olması gerekir. Bu fiyatlar katalog fiyatı değilde temsilci diyatı üzerinden hesaplandığını nutmayın.

Avon Elite Club: Yıllık satışı 5000 TL ve üzeri temsilcilerimizin yararlandığı bu grup ise sayısız fırsatı bir arada sunuyor. Kendi içerisinde grupların odluğu Avon Elite Club üyeliği hakkında detaylı bilgiler ve avantajlarını ise ayrı bir sayfada sizlere aktarmayı uygun gördük, sitemizden inceleyebilirsiniz.

Avon Club ve Elite Club Üyesi Farkı Nedir?
Ciddi anlamda fark olup, birisi 1300 – 5000 TL arasında oluşurken Elite Club ise 5000 TL ve üzeri satışa ulaşmak gerekmektedir. Avon Club ile sadece puan toplama oda yılda en fazla 8.000 – 10.000 puan olup, bunun dışında sayfada belirttiğim özellikle sadece Elite Club üyeleri için geçerlidir. Daha detaylı bilgiye aşağıdaki resimde bulacaksınız.

Elite Club Avantajları
Resmi incelemek için üzerine tıklayınız.

Avantajları Nelerdir?
Temsilciler yaptıkları satışlar üzerinden belirlenen hediyeleri kazanırken Avon Club ve Elite Cub üyeleri ise belirlenen hediyeler ile sınırlı kalmayıp satışlarından topladıkları puanlarla diledikleri hediyeleri alabilirler. Dilerlerse yıl sonuna kadar puanları biriktirerek daha büyük hediyeleri tercih edebilirler.

95 TL ve Üzeri Siparişlerde Kargo Ücreti Ödemezler
Bildiğiniz gibi tam anlamıyla ücretsiz kargo için temsilci fiyatı ile 300 TL ve üzeri sipariş vermek gerekir. 95 TL altında kalanlar için 9,50 TL kargo ücreti olup, 95-300 TL arasındki siparişler içinde 1,50 TL kargo ücreti yansıtılır. Elite Club üyeleri 95 TL ve üzerinde sipariş vermeleri halinde hiç bir ücret ödemezler.

Ekstra Puan Kazanırlar
Yine Elite Club üyeleri 5000 TL ve üzeri satışa ulaştıkları anda bronz olarak anılmaya başlar ve yıl sonunda satışları dışında elite club grubuna göre binlerce toplu puanı kazanır.

Numune ve Örnek Ürünler
Yine elite club üyeleri için geçerli bir özellik olup, seviyenize göre her kampanya ücretsiz yeni satışa çıkan ürünler ve satışı devam eden ürünlerin numuneleri ücretsiz gönderilir. Örnek ürün elite club seviyenize göre aylık, 2 ve 3 kampanyada bir şekilde gönderilmekte olup, detayları Avon Elite Club sayfasında bulabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri Öncelikle Ulaşım
Avon’un müşteri ve temsilcilerin sorunları, sipariş girişleri ve yardım almak için uygulamaya koyduğu 0212 473 11 11 nolu telefonu aradıkları anda sistem sizi tanıyarak sizi Elite Club müşteri hizmetleri yetkilisine yönlendirmekte ve telefonda beklemeden öncelikle olarak görüşmeye başlama imkanı sunuluyor.

Avon Sanal Mağazadan Hediyenizi Seçin
Her kampanya belirlenen sipariş tutarına ulaşan Club ve Elite Club üyelerinin puanları Avon Sanal Mağaza sayfasında gösterilmekte olup, puanlarınızın yettiği ürünleri bir tıkla alabilirsiniz. Yada daha büyük hediyelere sahip olmak için puan toplamaya devam edebilirsiniz. Puanlarınızu görmek ve hediye seçimi yapmak için temsilci girişi yaptığınızda sayfanın orta kısmında yer alan HEDİYE SEÇ butonuna tıklayarak Avon Sanal Mağaza sayfasına ulaşırsınız. Sağ üst köşede toplam puanlarını görebilirsiniz.

Avon İnci

İnci ve Classic Temsilciler
Birde yıllık satışı 1300 TL altında kalan ve yeni temsilciler için üye grupları olup, bunlar yeni temsilciler için inci 3 kampanyasını tamamlayanlar içinse Classic olarak anılmaktadır. Sadece panorama dergisinde yer alan hediyelere belirtilen oranda satış yapmaları halinde sahip olabilirler.

Tanıtım Videosunu İzleyin
Tanıtım çekimleri bizzat Avon Türkiye eski satış direktörü Gülay başaran tarafından yapılmış olup, yeni uygulamayı ve çalışma yöntemini anlatmaktadır. Mutlaka izlemenizi tavsiye ederim emin olun sizde en az benim kadar heyecanlanacaksınız.

Gelen yorumlara bakılırsa arkadaşlarımız yeni uygulamadan pek memnun görünmüyorlar. Peki sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz. Eskiden 2 seviye hediye belirlenir her kampanya belirlenen 2 ürün hediye edilirdi. Sizce eski uygulamamı yoksa Avon Club uygulamasımı daha güzeldir?   Paylaş

Avon Club ve Avantajları için 91 yorum yapılmış


Yönetici

Kübranur: Öncelikle avon club yada elite club üyesi olmanız gerekir. Puan toplamak için gereklidir.

kübranur

ben 4 yada 5 aydır avon yapıyorum puanım yok mu bn mi bakamıyorum bilmiyorum ayda 150 den aşağı siparişim yoktur ? yardımcı olurmusunuz

Yönetici

Erkan: Elite club üyelerine her kampanya limitleri ve kazanacakları puanlar SMS ile iletiliyor.

ERKAN

avon clubta ne kadarlık satışa kaç puan veriliyor

NURAN

bende 9 yıldır avon temsılcısıyım eski sistem daha iyiydi kazadıgım hediyeler siparişimle hemen geliyordu şimdi hediye seçimi için avon clup sayfasını bile açamıyorum eski sistemi geri istiyorum ayrıca poşetleride parayla alırsak bize ne kar kalır

fatma

Selam simdi avona uye olmak cok kolay ve ucretsiz eger sizde avona uye olmak isterseniz facebookuma bir mesaj atmaniz yeterli

Yönetici

Bengü: Temsilci hediyeleri ilk 3 kampanyada gelir sonrasında puan toplama dönemi başlamaktadır. Puanlarınızla hediye seçmelisiniz.

bengu

Hediyelerim bir defa geldi birdaha hakkettigim halde hicbiri gelmedi aptal yerine konuldugumu dusunuyorum.

ezgi

bencede eski uygulama daha güzeldi böyle hiç hediye kazanılmıyor

Nevin DEMİR

14 yıldır avon yapıyorum. Çok siparişe artık 3 tane poşet koyuyorsunuz ve ürünleri kişilere verirken zorlanıyoruz. Mümkünse poşetlerin artırılması gerekmektedir. Hediye seçimine gelince eski sistemin tekrar gündeme gelmesi gerekmektedir satışlarımızı yaparken hediyelerın puanlarını yakalamak için bir çaba harcıyorduk şimdi hiç bir sey belli değil.
Avon club üyesi olduk nereden görecez kaç puanımız var göremiyoruz bu soruna acil çözüm bulunması gerekmektedir . Gereğini saygılarımla arz ederim.

*